BÜYÜKŞEHİR ELEME GRUBUNDA

BÜYÜKŞEHİR ELEME GRUBUNDA

KADINLAR Bölgelsel Basketbol Ligi'nde yer alan İzmir Büyükşeir Belediyespor, normal sezonu ikinci sırada tamamlayarak eleme grubuna adını yazıdrdı. Normal lig müsabakalarında oynadığı 16 karşılaşmadan 13 galibiyet 3 mağlubiyetle 29 puan toplayan İzmir Büyükşehir Beledyespor, lider Bayraklı Belediyespor'un ardından grubunda ikinci olarak bir üst grupta mücadele etme hakkı kazandı.�

Normal lig müsabakalarından mutlu ayrıldıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyespor Kol Başkanı Mustafa Ağme, “Geçtiğimiz yıllarda kadın basketbolunda yeniden yapılanarak gençlerle kurulu bir oyuncu kadrosu yaratmıştık. Bu sezon bunun meyvesini almak bizleri sevindirdi. Eleme grubunda da başarılı olup final grubu müsabakaları oynamak amacındayız. Takımımızı yürekten kutluyorum” dedi.

Normal sezonu geride bıraktıklarını kaydeden İzmir Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Antrenörü Evrim Aktan, “Ligde 16 zorlu karşılaşmadan çıktık. Şimdi daha güçlü takımlarla gruplarda oynayacağız. Genç kadromuzla eleme grudunda en iyi şekilde maçlara çıkıp kazanmak istiyoruz. Bunu başaracak oyuncu kadromuz var” ifadesini kullandı.