BÜYÜKŞEHİR 1.LİGİN KAPISINDA

BÜYÜKŞEHİR 1.LİGİN KAPISINDA

İZMİR Büyükşehir Belediyespor, Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi Eleme grubunda ilk iki sırada yer alarak final grubuna çıkmayı başardı. Normal sezonda 16 maçta 13 galibiyet alarak eleme grubuna kalmayı başaran İzmir BŞB, bu grupta oynadığı 10 maçta 7 galibyet alıp adını final grubuna yazdırmayı başardı.

İzmir BŞB, final grubunda Bayraklı Belediyesi, Bosna Basket, Fenerbahçe Gelişim, Bursa BŞB ve Giresun Üniversitesi ile ilk ikiye girmek için mücadele verecek.

Eleme gurubunda başarılı olduklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Antrenörü Evrim Aktan, “Ligde 10 birbirinden zorlu karşılaşmadan çıktık. Şimdi Birinci Lige çıkmak isteyen 5 ekiple mücadele edeceğiz. Genç kadromuzla en iyi şekilde maçlara hazırlanıp lige çıkmayı istiyoruz” dedi.

Eleme grubundan müsabakalarından ayrıldıklarını kaydeden İzmir Büyükşehir Belediyespor Kol Başkanı Mustafa Ağme, “Kadın basketbolunda yeniden yapılandık ve bu sezon final grubuna kadar geldik. Final müsabakalarında en iyi mücadelemizi ortaya koyacağımıza inanıyorum. Takımımızı yürekten kutluyorum” ifadesini kullandı.