GÜRPINAR SU BC CUP’TA ŞAMPİYON İSTANBUL BAROSU SEZONUN MVP Sİ EGEHAN POYRAZOĞLU

GÜRPINAR SU BC CUP’TA ŞAMPİYON İSTANBUL BAROSU SEZONUN MVP Sİ EGEHAN POYRAZOĞLU

Gürpınar Su Bc Cup’ta Pazartesi akşamı oynanan Final mücadelesinde İstanbul Barosu ile Bizimkent Doğa Gsk takımları karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan İstanbul Barosu 86-72 galip ayrıldı ve üst üste ikinci Şampiyonluğunu ilan etti.

İstanbul Barosu (86)

Ali Cenk Çapak, Fatih Cantürk 14 Sayı, Ateş Karakuş 18 Sayı, Emre Kurt 6 Sayı, Özgür Emek 2 Sayı, Yalım Canveren 12 Sayı, Arda Demircioğlu 14 Sayı, Egehan Poyrazoğlu, Kortan Toygar, Emrah Dönmez 2 Sayı, Taner Yatmaz 14 Sayı, Kıvanç Ataç, İlteriş Erdemir 2 Sayı

Bizimkent Doğa Gsk (72)

Oğuzhan Tozkoparan, Özgün Öztürk 3 Sayı, Kaanhan Özaydın 4 Sayı, Çağatay Çeşme 12 Sayı, Eren Atamer, Berkay Batur 3 Sayı, Tolga Elmas, Baran Kaplan 23 Sayı, Ural Vartürk 4 Sayı, Ömer Caner, Barış Asan 4 Sayı, Alperen Asan, Serhat Taşdelen 11 Sayı, Berke Göktaş 8 Sayı, Gökbel Gürpınar

1.P Takımlar Birbirini Tartıyor (21-21)

Finaldeki ilk basket Bizimkent Doğa'dan Baran ile geldi. Baro ekibi ise; ilk sayılarını Taner ile buldu. İlk dakikalar takımlar birbirini tartarken temponun düşük olduğu gözüktü. Baro hücumda Arda ve Yalım ile skor üretti. Bizimkent Doğa tempoyu Baran ile arttırdı. Dış şutların girmemesiyle sete set hücumda skor bulmakta zorlanan Bizimkent savunmada Taner'in basketlerine de engel olamadı. Bizimkent ilk üç sayılık basketini Serhat ile bulurken savunmadaki baskısını arttırıp çaldıkları topla Çağatay takımını öne geçirdi. Çeyrek sonunda skor üstünlüğü sürekli değişirken Baro'da Arda ve Yalım hücumları sürükledi. Çağatay'ın üç sayılık basketiyle skoru dengeleyen Bizimkent Barış'ın hızlı hücum sayısıyla da öne geçti.(21-19) Son hücumda Taner'in basketiyle ilk çeyrek dengeli bitti.

2.P Denge Bozulmadı (20-20)

Çeyrek karşılıklı sayılarla başladı. Bizimkent hücumda tempolu başlarken Barış ve Çağatay ile sayılar üretti. Ev sahibinde Yalım hücumda sazı eline alırken Fatih'te çember altında skora destek oldu. Skorun sürekli el değiştirdiği maçta takımlar savunmada fazla direnç gösteremediler. Baro moladan sonra Arda ile tempoyu arttırırken Özgür ve Fatih'in basketleriyle çeyrek ortasında 7-0'lık seri yakalamış oldu.(37-30) Serhat'ın üç sayılık basketiyle seriyi bozan Bizimkent Baran'ın hızlı hücum sayısıyla Baro'nun serisine 5-0'la cevap verdi.(37-35) Çeyrek sonunda Arda'nın yanı sıra kenardan gelen Emre'de skorda katkı verdi. Moladan hızlı dönen Bizimkent Berke ile boyalı alanda çözüm üretirken Baran'ın basketiyle skoru eşitledi ve ilk devrede de denge bozulmadı.

3.P Ateş Kavuruyor (24-12)

İkinci devre Ateş'in üç sayılık basketiyle başladı. Serhat ile cevap gecikmezken Ateş basket daha buldu.(47-44) Baro hücumda Taner'i de kullanmaya başladı. Savunmada taktik değiştiren Baro ekibi rakibini top kaybına zorladı. Ateş'in üç sayılık basketlerine engel olamayan Bizimkent hücumda da skor atmakta zorlandı ve fark 7'ye yükseldi. Hücumda işleri Çağatay ve Baran'ın penetreleriyle toparlayan Bizimkent savunmada rakibine bir türlü reaksiyon gösteremedi. Baro, hem içerde hem dışarda etkili olurken Taner'i çember altında etkili kullandı. Arda'nın üç sayılık basketiyle farkı çift hanelere çıkaran Baro ekibi rakibine molayı aldırdı.(60-50) Moladan top kayıplarıyla dönen Bizimkent Ateş'e bu çeyrekte çözüm bulamadı ve maçtaki en büyük fark ortaya çıkmış oldu.(65-50) Hücum etmekte zorlanan Bizimkent'in yaptıkları basit top kayıpları bu çeyrekte farkın açılmasına sebep oldu. Çeyrek Bizimkent'te Serhat'ın dış atış basketiyle bitti.

4.P Bizimkent Direnemedi (21-19)

Ateş kaldığı yerden devam ederken Arda ve Fatih'in basketleriyle çeyrek başında 6-0'lık seri yakalayan Baro ekibi maçtaki en büyük farkı yaptı.(71-53) Ural'ın üç sayılık basketiyle ivme yakalayan Bizimkent; Baran'ın üst üste çember altı sayılarıyla da rakibine molayı aldırdı.(73-60) Moladan Berke'nin tiplemesiyle sayıyı bulan Bizimkent'ten tam saha baskı geldi. Baskıdan iyi çıkan Baro Fatih ile faulu alsa da çizgiden sayılar bulamadı. Baran'ın üç sayılık basketiyle fark tek hanelere indi.(73-65) Baskıdan zorlanmadan çıkan Baro yine boyalı alanda Fatih'i bulurken bu sefer sonuç basket faul oldu. (76-65) Baro tempoyu arttırdı ve rakibinin farkı açmasına izin vermedi. Hızlı hücumlarda Fatih ile çizgiden de Emre ile sayılar bulan ev sahibi farkı 3 dakika kala 15'e çıkardı.(80-65) Çeyrek sonu karşılıklı sayılarla geçilirken Baro ekibi 3. çeyrekteki temposundan sonra rakibini bi daha yanına yaklaştırmadı ve şampiyonluğa ulaşan takım oldu.

Maçın oyuncusu İstanbul Barosu takımından Ateş Karakuş seçildi