GÜRPINAR SU BC CUP’TA KAZANAN ELİT AKADEMİ MAÇIN OYUNCUSU ONUR BİLGİÇ

GÜRPINAR SU BC CUP’TA KAZANAN ELİT AKADEMİ MAÇIN OYUNCUSU ONUR BİLGİÇ

Gürpınar su Bc Cup’ta Cuma akşamı B grubunda oynanan mücadelede Elit Akademi ile Ala takımları karşı karşıya geldi. Mücadeleden Elit Akademi 64-60 skor ile galip ayrıldı.

 

Elit Akademi (64)

Onur Bilgiç 20 Sayı, Hakan Gürsu 25 Sayı, Mert Temel 3 Sayı, Gülhan Akçelik, Selçuk İspekter 4 Sayı, Emrecan Akgün 12 Sayı, Yasin Çokgezer, Aykut Güler, Kemal Atalan, Onurcan Dağlıoğlu, Emincan Oğuz

 

Ala (60)

Ali Serkan Türkmenoğlu 5 sayı, Kemal Apaydın 13 sayı, Caner İnci 13 sayı, Ozan Akyüz 19 sayı, Tezcan Ünlü 9 sayı, Mert Kaan Özkan 1 Sayı

 

1.P Mücadele Sonradan Hızlandı (16-13)

Karşılaşmanın ilk dakikaları çok tutuk başladı. Ev sahibi takım Hakan ve Onur ikilsinden sayılar bulmayı başarsa da, Ozan ile Ala rakibine karşılık verdi. Tutuk geçen mücadelede Elit Akademi molası geldi. Moladan sonra kontrolü eline alan ev sahibi takım Mert, Hakan ve Onur’dan gelen 3 sayılık basketler ile çeyrek sonunda önde olan takımdı. Ala ise Ozan ve Tezcan’ın sayıları ile oyunda kalmayı başardı.

 

2.P Elit Akademi Üstünlüğünü Koruyamıyor (19-16)

İkinci çeyreğin başında tutuk olan takımlar çeyrek ortasından sonra ritmi yükselttiler. Elit Akademi Hakan, Onur ve Emre ile kontrolü elinde bulundurmaya devam ederek farkı açmaya başlayınca deplasman takımının molası geldi. Moladan sonra Ala iyi geri döndü. Caner ve Ozan ikilisinin iyi oyunları ile farkı azaltmayı başardı fakat soyunma odasına geride girdi.

 

3.P Ala’dan Müthiş Geri Dönüş (2-19)

İkinci yarıya Ala fırtına gibi başladı. Çeyreğin ilk bölümünde Tezcan, Caner ve Ozan ile etkili olan deplasman takımı, savunmasında hata yapmayınca kolay sayılara izin vermedi. Avantajını kaybeden Elit Akademi bulduğu pozisyonları değerlendiremeyince fark kapandı. Çeyrek sonuna doğru Kemal, Ali Serkan ve Ozan’ın sayıları ile skoru 48-37’ye getirerek son çeyreğe önde girmeyi başardı.

 

4.P Ala Galibiyeti Son Topta Kaçırdı (16-5)

Final periyoduna Elit Akademi müthiş başladı. Emre, Selçuk ve Hakan’dan gelen 11-1’lik seri ile skoru 48-49’a getiren ev sahibi takım, çok iyi morallendi. Çeyrek ortasında ritim düştü. Hakan ile Elit Akademi skor bularak mücadelede öne geçse de; deplasman takımı Caner, Kemal ve Mert’ten gelen sayılar ile mücadeleyi uzatmaya götürmeyi başardı. (53-53)

 

Uzatma (11-7)

Uzatma bölümünde de sert mücadele devam etti. Ev sahibi takım; Onur, Selçuk ve Hakan ile ilk dakikalarda etkili oyununu sürdürmeye devam ederken, deplasman takımı Kemal ile rakibinin kontrolü eline almasına izin vermedi. Uzatmanın sonlarına doğru Emrecan ve Hakan ikilisi ile ataklarına devam eden Elit Akademi, zorlu mücadeleden galip ayrılmayı başardı. Yorgun olduğu gözlenen Ala ise rakibine daha fazla direnemedi ve mücadeleyi mağlup tamamladı.

 

Elit Akademi arka arkaya 4. galibiyetini alırken, Ala 5. mağlubiyetini aldı.

 

Maçın oyuncusu Elit Akademi takımından Onur Bilgiç seçildi.